MIĘDZYNARODOWE CENTRUM LEGIONU MAŁYCH DUSZ CHÈVREMONTMiejscowość Chèvremont znajduje się na pięknym wzgórzu, w diecezji Liège w Belgii. Przy ulicy rue de Chèvremont 99 znajduje się Międzynarodowe Centrum Legionu Małych Dusz.

Na zdjęciach poniżej:
Małgorzata, Centrum, Kaplica Miłości Miłosiernej, grób Małgorzaty


W VII wieku na wzgórzu Chèvremont znajdowała się pustelnia świętej Begge. Jej relikwie znajdują się teraz w kaplicy w centrum Legionu Małych Dusz. Nieco powyżej centrum (około 100 m) jest piękna Bazylika.

Zobacz: https://fr.wikipedia.org/wiki/Basilique_Notre-Dame_de_Chèvremont

Od wielu lat znajdował się tu Klasztor ojców Karmelitów. Jednak obecnie nie ma tu już Karmelitów. Bazylika jest pusta i zamknięta – obecnie – w roku 2018 - jest wystawiona na sprzedaż. Cena to 1 000 000 € (1 milion €) pozostaje jeszcze remont i utrzymanie Bazyliki. Remont może być kosztowny to z pewnością wydatek, co najmniej kilkuset tysięcy euro. Ponieważ jest to zabytek prawdopodobnie możliwa będzie dotacja z Unii Europejskiej. Przekaż tą wiadomość dalej twoim znajomym. Może znalazłby się ktoś, wspólnota lub organizacja która mogłaby podjąć się zakupu tej Bazyliki i utrzymania jej. Prosimy, przekaż tę wiadomości dalej. Oby znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy mogliby pomóc w tej sprawie, aby dalej w tym miejscu Dobry Bóg mógł, być uwielbiany, aby mogła być sprawowana tu ofiara Ciała i Krwi Jezusa.

Poniżej zdjęcia Bazyliki:
+1